Thermaltake CL-F153-PL12SW-A 2 Pack CT120 120mm ARGB PWM Cooling Fan  (White)
HomeStore
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan dimension
120 x 120 x 25 mm
Started voltage
5 V
Rated current
0.11 A & 0.31A (one fan)
Rated voltage
12 V & 5V
Power input
1.32 W & 1.55W (one fan)
Fan speed
PWM 500~2000 R.P.M
Max. Air pressure
2.23 mm-H2O
Max air flow
57.05 CFM
Noise level
25.8 dB-A
Bearing type
Hydraulic Bearing
Life expectation
40,000 hrs,25
Connector
4 PIN PWM
3 PIN-ARGB
Other
PWM Cable x 2
ARGB Cable x2
ARGB Cable Clip x 2
Select Seller
-70%
More Images
Thermaltake CL-F153-PL12SW-A 2 Pack CT120 120mm ARGB PWM Cooling Fan  (White) - Image 2
Thermaltake CL-F153-PL12SW-A 2 Pack CT120 120mm ARGB PWM Cooling Fan  (White) - Image 3
Thermaltake CL-F153-PL12SW-A 2 Pack CT120 120mm ARGB PWM Cooling Fan  (White) - Image 4
Thermaltake CL-F153-PL12SW-A 2 Pack CT120 120mm ARGB PWM Cooling Fan  (White) - Image 5
Thermaltake CL-F153-PL12SW-A 2 Pack CT120 120mm ARGB PWM Cooling Fan  (White) - Image 6
Thermaltake CL-F153-PL12SW-A 2 Pack CT120 120mm ARGB PWM Cooling Fan  (White) - Image 7
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan dimension
120 x 120 x 25 mm
Started voltage
5 V
Rated current
0.11 A & 0.31A (one fan)
Rated voltage
12 V & 5V
Power input
1.32 W & 1.55W (one fan)
Fan speed
PWM 500~2000 R.P.M
Max. Air pressure
2.23 mm-H2O
Max air flow
57.05 CFM
Noise level
25.8 dB-A
Bearing type
Hydraulic Bearing
Life expectation
40,000 hrs,25
Connector
4 PIN PWM
3 PIN-ARGB
Other
PWM Cable x 2
ARGB Cable x2
ARGB Cable Clip x 2
Product Information
Shipping & Returns
Description
120 x 120 x 25 mm
5 V
0.11 A & 0.31A (one fan)
12 V & 5V
1.32 W & 1.55W (one fan)
2.23 mm-H2O
Thermaltake CL-F153-PL12SW-A 2 Pack CT120 120mm ARGB PWM Cooling Fan (White) | JB Hi-Fi