SilverStone High performance 80mm PWM Industrial Fan (SST-FHS80X-24V)
HomeStore
Material
PPE fan blades, PBT frame
Color
Connectors
4 pin PWM connector
Rated Voltage
24V
Starting Voltage
12V
Rated Current
0.28A (safety-rated current: 0.5A)
Rated Power
6.72W
Speed
0 ~ 8700 RPM
Airflow
70.3 CFM
Static Pressure
39.5 mmH2O
Noise Level
55 dBA
Dimension
80mm (W) x 38mm (H) x 80mm (D)
3.15" (W) x 1.5" (H) x 3.15" (D)
Extra
[1] 80mm fan grill included
[2] PWM to 2-pin adapter cable included
-70%
Material
PPE fan blades, PBT frame
Color
Connectors
4 pin PWM connector
Rated Voltage
24V
Starting Voltage
12V
Rated Current
Rated Power
6.72W
Speed
0 ~ 8700 RPM
Airflow
70.3 CFM
Static Pressure
39.5 mmH2O
Noise Level
55 dBA
Dimension
80mm (W) x 38mm (H) x 80mm (D)
Extra
[1] 80mm fan grill included
Description
4 pin PWM connector
24V
12V
6.72W
80mm (W) x 38mm (H) x 80mm (D)
[1] 80mm fan grill included
SilverStone High performance 80mm PWM Industrial Fan (SST-FHS80X-24V) | JB Hi-Fi