Gravity SF36M10 F Reducer Flange 36mm to M10 Thread Female Adapter Connector (Black)
Gravity SF36M10F Reducer Flange 36mm to M10 Thread Female Adapter – Black
The Gravity SF 36 M10 F allows you to attach devices with M10 bolt mounting to a 35 mm pole, making it ideal for PAR lights and other accessories.
Key Features:
Solid and durable construction
Ergonomic operation
Converts 35 mm pole to M10 nut
Specifications:
Product Type: Stands and Tripod Accessories
Color: Black
Material: Steel
Surface: Powder Coated
Suitable for Tube Diameter: 35 mm
Threaded Connector: M10 Thread
Type of Adjustment: Screw Clamp
Length: 100 mm
Interchangeable Rings: 1 × 25 mm
Black Ring Pack Included: Yes
Accessories Included: Bolt M10 × 25 mm / Washer
Weight: 0.47 kg
Includes:
1 × Reducer Flange
More Images
Key Features:
Solid and durable construction
Ergonomic operation
Converts 35 mm pole to M10 nut
Specifications:
Color: Black
Material: Steel
Surface: Powder Coated
Threaded Connector: M10 Thread
Length: 100 mm
Black Ring Pack Included: Yes
Weight: 0.47 kg
Includes:
1 × Reducer Flange
Description
Converts 35 mm pole to M10 nut
Length: 100 mm