Gigabyte 850W 80+ Gold Fully Modular PCIe 5.0 ATX Power Supply (GP-UD850GM PG5)
HomeStore
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Type
Intel Form Factor ATX 12V
PFC
Active PFC (>0.9 typical)
Input Voltage
100-240 Vac (full range)
Input Current
12-6A
Input Frequency
60-50 Hz
Output Capacity
850W
Dimension
150 x 140 x 86 mm
Fan Type
120mm Hydraulic Bearing(HYB)fan
80 PLUS
Gold
Efficiency
90% at typical load
MTBF
>100,000 hours
Protection
OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP
Power Good Signal
100-150ms
Hold Up Time
>16ms
Cable Type
Flat, All black
Connectors
ATX/MB 20+4 Pin x 1 : 610mm*1
CPU/EPS 4+4 Pin x 2 : 600mm+200mm*1
PCI-e 12+4 Pin x 1: 700mm*1
PCI-e 6+2 Pin x 4 : 600mm+150mm*2
SATA x 8 :
600mm+150mm+150mm+150mm*2
4 Pin Peripheral x 3+4-Pin floppy x 1 : 500mm+120mm+120mm+150mm*1
Select Seller
-70%
More Images
Gigabyte 850W 80+ Gold Fully Modular PCIe 5.0 ATX Power Supply (GP-UD850GM PG5) - Image 2
Gigabyte 850W 80+ Gold Fully Modular PCIe 5.0 ATX Power Supply (GP-UD850GM PG5) - Image 3
Gigabyte 850W 80+ Gold Fully Modular PCIe 5.0 ATX Power Supply (GP-UD850GM PG5) - Image 4
Gigabyte 850W 80+ Gold Fully Modular PCIe 5.0 ATX Power Supply (GP-UD850GM PG5) - Image 5
Gigabyte 850W 80+ Gold Fully Modular PCIe 5.0 ATX Power Supply (GP-UD850GM PG5) - Image 6
Gigabyte 850W 80+ Gold Fully Modular PCIe 5.0 ATX Power Supply (GP-UD850GM PG5) - Image 7
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Type
Intel Form Factor ATX 12V
PFC
Active PFC (>0.9 typical)
Input Voltage
100-240 Vac (full range)
Input Current
12-6A
Input Frequency
60-50 Hz
Output Capacity
850W
Dimension
150 x 140 x 86 mm
Fan Type
80 PLUS
Gold
Efficiency
90% at typical load
MTBF
>100,000 hours
Protection
OVP/OPP/SCP/UVP/OCP/OTP
Power Good Signal
100-150ms
Hold Up Time
>16ms
Cable Type
Flat, All black
Connectors
ATX/MB 20+4 Pin x 1 : 610mm*1
PCI-e 12+4 Pin x 1: 700mm*1
SATA x 8 :
600mm+150mm+150mm+150mm*2
Product Information
Shipping & Returns
Description
Intel Form Factor ATX 12V
850W
150 x 140 x 86 mm
90% at typical load
ATX/MB 20+4 Pin x 1 : 610mm*1
PCI-e 12+4 Pin x 1: 700mm*1
600mm+150mm+150mm+150mm*2
Gigabyte 850W 80+ Gold Fully Modular PCIe 5.0 ATX Power Supply (GP-UD850GM PG5) | JB Hi-Fi