Deepcool FT12 120mm High-Performance 4-Pin PWM Fan - White (R-FT12-WHWPN1-G)
HomeStore
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Dimensions
120×120×25 mm(L×W×H)
Net Weight
188 g
Fan Speed
500 ±200 RPM-2150 RPM ±10%
Fan Airflow
75 CFM
Fan Air Pressure
4.2 mmAq
Fan Noise
‰¤32 dB(A)
Fan Connector
4-pin PWM
Bearing Type
Fluid Dynamic Bearing
Fan Rated Voltage
12 VDC
Fan Rated Current
0.3 A
Fan Power Consumption
3.6 W
Select Seller
-70%
More Images
Deepcool FT12 120mm High-Performance 4-Pin PWM Fan - White (R-FT12-WHWPN1-G) - Image 2
Deepcool FT12 120mm High-Performance 4-Pin PWM Fan - White (R-FT12-WHWPN1-G) - Image 3
Deepcool FT12 120mm High-Performance 4-Pin PWM Fan - White (R-FT12-WHWPN1-G) - Image 4
Deepcool FT12 120mm High-Performance 4-Pin PWM Fan - White (R-FT12-WHWPN1-G) - Image 5
Deepcool FT12 120mm High-Performance 4-Pin PWM Fan - White (R-FT12-WHWPN1-G) - Image 6
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Dimensions
120×120×25 mm(L×W×H)
Net Weight
188 g
Fan Speed
500 ±200 RPM-2150 RPM ±10%
Fan Airflow
75 CFM
Fan Air Pressure
4.2 mmAq
Fan Noise
‰¤32 dB(A)
Fan Connector
4-pin PWM
Bearing Type
Fluid Dynamic Bearing
Fan Rated Voltage
12 VDC
Fan Rated Current
0.3 A
Fan Power Consumption
3.6 W
Product Information
Shipping & Returns
Description
120×120×25 mm(L×W×H)
500 ±200 RPM-2150 RPM ±10%
12 VDC
0.3 A
3.6 W
Deepcool FT12 120mm High-Performance 4-Pin PWM Fan - White (R-FT12-WHWPN1-G) | JB Hi-Fi