Deepcool 80mm Hydro Bearing Case Fan Molex 20dB (DP-FDC-XF80)
HomeStore
SPECIFICATIONS:
Overall Dimension
80X80X25mm
Fan Dimension
80X80X25mm
Net Weight
82g
Bearing Type
Hydro Bearing
Rated Voltage
12VDC
Operating Voltage
10.8~13.2VDC
Started Voltage
7VDC
Rated Current
0.08 ±10%A
Power Input
0.96W
Fan Speed
1800 ±10%RPM
Max. Air Flow
21.8CFM
Noise
20.3dB(A)
Select Seller
More Images
Deepcool 80mm Hydro Bearing Case Fan Molex 20dB (DP-FDC-XF80) - Image 2
Deepcool 80mm Hydro Bearing Case Fan Molex 20dB (DP-FDC-XF80) - Image 3
SPECIFICATIONS:
Overall Dimension
Fan Dimension
Net Weight
82g
Bearing Type
Hydro Bearing
Rated Voltage
12VDC
Operating Voltage
10.8~13.2VDC
Started Voltage
7VDC
Rated Current
0.08 ±10%A
Power Input
0.96W
Fan Speed
1800 ±10%RPM
Max. Air Flow
21.8CFM
Noise
20.3dB(A)
12VDC
10.8~13.2VDC
7VDC
0.08 ±10%A
0.96W
1800 ±10%RPM
Deepcool 80mm Hydro Bearing Case Fan Molex 20dB (DP-FDC-XF80) | JB Hi-Fi