Corsair Vengeance RGB Pro 32GB (2x16GB) 2666MHz DDR4 RAM (CMW32GX4M2A2666C16)
Corsair 32GB (2x16GB) CMW32GX4M2A2666C16 Vengeance RGB Pro 2666MHz DDR4 RAM
Specifications
FAN INCLUDED |
No |
MEMORY SERIES |
VENGEANCE RGB PRO |
MEMORY TYPE |
DDR4 |
MEMORY SIZE |
32GB Kit (2 x 16GB) |
TESTED LATENCY |
TESTED VOLTAGE |
1.2V |
TESTED SPEED |
2666MHz |
MEMORY COLOR |
BLACK |
LED LIGHTING |
RGB |
SINGLE ZONE / MULTI-ZONE LIGHTING |
Individually Addressable |
SPD LATENCY |
SPD SPEED |
2133MHz |
SPD VOLTAGE |
1.2V |
SPEED RATING |
PC4-21300 (2666MHz) |
COMPATIBILITY |
HEAT SPREADER |
Anodized Aluminum |
PACKAGE MEMORY FORMAT |
DIMM |
PERFORMANCE PROFILE |
XMP 2.0 |
PACKAGE MEMORY PIN |
288 |
Specifications
FAN INCLUDED |
No |
MEMORY SERIES |
VENGEANCE RGB PRO |
MEMORY TYPE |
DDR4 |
MEMORY SIZE |
32GB Kit (2 x 16GB) |
TESTED LATENCY |
TESTED VOLTAGE |
1.2V |
TESTED SPEED |
2666MHz |
MEMORY COLOR |
BLACK |
LED LIGHTING |
RGB |
Individually Addressable |
SPD LATENCY |
SPD SPEED |
2133MHz |
SPD VOLTAGE |
1.2V |
SPEED RATING |
PC4-21300 (2666MHz) |
COMPATIBILITY |
HEAT SPREADER |
Anodized Aluminum |
PACKAGE MEMORY FORMAT |
DIMM |
PERFORMANCE PROFILE |
XMP 2.0 |
PACKAGE MEMORY PIN |
288 |
Description
1.2V |
2666MHz |
2133MHz |
1.2V |