Corsair  CMK96GX5M2B5200C38 Vengeance 96GB -2x48GB C38 5200MHz DDR5 RAM - Black
HomeStore
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Included
No
Memory Series
VENGEANCE DDR5
Memory Type
DDR5
PMIC Type Overclock
PMIC
Memory Size
96GB (2 x 48GB)
Tested Latency
Tested Voltage
1.25V
Tested Speed
5200
Memory Colour
BLACK
SPD Latency
SPD Speed
4800MHz
SPD Voltage
1.1V
Speed Rating
PC5-41600 (DDR5-5200)
Compatibility
Intel 600 Series,Intel 700 Series
Heat Spreader
Aluminum
Package Memory Format
DIMM
Performance Profile
XMP 3.0
Package Memory Pin
288
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Included
No
Memory Series
VENGEANCE DDR5
Memory Type
DDR5
PMIC Type Overclock
PMIC
Memory Size
96GB (2 x 48GB)
Tested Latency
Tested Voltage
1.25V
Tested Speed
5200
Memory Colour
BLACK
SPD Latency
SPD Speed
4800MHz
SPD Voltage
1.1V
Speed Rating
PC5-41600 (DDR5-5200)
Compatibility
Heat Spreader
Aluminum
Package Memory Format
DIMM
Performance Profile
XMP 3.0
Package Memory Pin
288
Product Information
Shipping & Returns
Description
1.25V
4800MHz
1.1V
Corsair CMK96GX5M2B5200C38 Vengeance 96GB -2x48GB C38 5200MHz DDR5 RAM - Black | JB Hi-Fi