Corsair 64GB (2x32GB) CMK64GX5M2B5200C40 Vengeance CL40 5200MHz DDR5 DRAM - Black
HomeStore
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Included
No
Memory Series
VENGEANCE DDR5
Memory Type
DDR5
PMIC Type
Overclock PMIC
Memory Size
64GB (2 x 32GB)
Tested Latency
Tested Voltage
1.25
Tested Speed
5200
Memory Colour
Black
SPD Latency
SPD Speed
4000MHz
SPD Voltage
1.1V
Speed Rating
PC5-41600 (DDR5-5200)
Compatibility
Intel 600 Series
Heat Spreader
Aluminium
Package Memory Format
DIMM
Performance Profile
XMP 3.0
Package Memory Pin
288
-70%
dimg.jpg
SPECIFICATIONS:
Fan Included
No
Memory Series
VENGEANCE DDR5
Memory Type
DDR5
PMIC Type
Overclock PMIC
Memory Size
64GB (2 x 32GB)
Tested Latency
Tested Voltage
1.25
Tested Speed
5200
Memory Colour
Black
SPD Latency
SPD Speed
4000MHz
SPD Voltage
1.1V
Speed Rating
PC5-41600 (DDR5-5200)
Compatibility
Intel 600 Series
Heat Spreader
Aluminium
Package Memory Format
DIMM
Performance Profile
XMP 3.0
Package Memory Pin
288
Product Information
Shipping & Returns
Description
4000MHz
1.1V
Corsair 64GB (2x32GB) CMK64GX5M2B5200C40 Vengeance CL40 5200MHz DDR5 DRAM - Black | JB Hi-Fi